Show

Bizzarium aquarium
Labutí jezero
Spící krasavice
Le Cirque orphelin
Parade issimo
Létající velociped
Antología

“Zkušenost s mezinárodním publikem nám ukázala, že každá věc, kterou si člověk vymyslel a udělal, může mít i svůj humor srozumitelný každému. Je samozřejmé, že přesvědčivost života věcí je dána mistrovským herectvím manipulátora. Na všech kontinentech oceňovala kritika tyto neviditelné herce, jež prostřednictvím věcí umí rozesmát i přivést diváky k zamyšlení. Éra němého filmu, Laurel a Hardy, Buster Keaton, Charlie Chaplin – to jsou mistři mající náš trvalý obdiv. Smích, či alespoň úsměv, je v této přetechnizované době mnoha slov a mála dobrých činů potřebný více, než v časech minulých.“

Jiří Srnec

Antología je divácky nejúspěšnější představení posledních let, které sklízelo potlesk na všech kontinentech.
Má na kontě i takové úspěchy, jako vyprodané náměstí pro 15.000 diváků v italském městě Campobasso, návštěvu prezidentů při turné v Nicaragui a El Salvadoru, nebo také vystoupení na Summitu NATO v Praze v roce 2002, kdy byly čtyři scénky z tohoto představení vybrány, aby reprezentovaly českou kulturu před prezidenty a premiéry členských států.
Diváky provedeme tvorbou 53 leté historie Srnec Theatre. Uvidíte například nejstarší černodivadelní scénku Pradlenka, která vznikla ještě 2 roky před oficiálním založením Srnec Theatre. Ve scénce Kouzelník pak vynikne mistrovství neviditelelných černodivadelníků. Věci se zjevují, mění a mizí. Jsme překvapováni a fascinováni. A ve scénce Kůň vyvolává svým skoro až lidským chováním čtyřnohý přítel číšníka z westernového baru salvy smíchu.
Dále se můžete těšit na scénky Fotograf, Kufry, Vězeň, Lampy a Ryba, které v představení Antología pobaví a dojmou celou rodinu.

Židovské housle

Program židovské hudby pro housle a klavír v podání Alexandra Shonerta

Unikátní program, obsahující originální aranže národních melodií, vlastní skladby Alexandra Shonerta a skladby skladatelů – klasiků židovské hudby, zachycuje pouť židovských houslí z Orientu přes starou Evropu až do současné Prahy. Pouť s láskou, radostí, pláčem i mystickým vytržením, pouť, která vytváří most mezi minulostí a současností.

Alexander Shonert jako interpret židovské hudby získal uznání dokonce i v samotném Izraeli. Je laureátem světové soutěže židovských umělců v Berlíně. Karel Svoboda si ho vybral pro natočení sólových houslových partů muzikálu Golem. Velký ohlas má tento koncert nejen v tradičních klasických sálech v ČR, ale i v zahraničí, zejména v USA.

E. Bloch – Baal Schem
J. Achron – Hebrew Melody
J. Achron – Hebrew Lullaby
Židovské melodie ve fantazii V. Grokhovského
M. Musorgský – Židovská píseň
Mоmеlе – židovská lidová
Haim – židovská píseň
Sara – židovská píseň
Al Taster – židovská píseň
Shalom Aleykhem – židovská píseň
Rosinkalech mit mandlen – židovská ukolébavka
Yiddishe Mamme – židovská píseň
Sherele – Jewish Klezmer–židovská svatební píseň
Cuando el rey nimrod – sefardská píseň
Hava na Gila – židovská píseň
J. Bock – Jestliže já jsem byl bohatý (ze Šumaře na střeše)
M.Ravel "Kaddisch"
J.Williams "Schindler's List"
A. Shonert – Židovsky tanec
A. Shonert – Ruth
A. Shonert – Nigun
A. Shonert – Klezmerka
A. Shonert – Abraham a Abdula
A. Shonert – Tanec u zrcadla
A. Shonert – Fantazie inspirovaná sefardskou melodií "Noches Noches
A. Shonert – Improvizace inspirované židovskou a cikánskou hudbou
A. Shonert – Improvizace na židovské melodie
A.Shonert – Zeď nářků

Fireshow (Pa-li Tchi)

Fireshow neboli tanec s ohněm ve svém pojetí Pa-li Tchi vnímají jako jedinečné umění, které v sobě spojuje tanec, severoindické umění ohně banethi, akrobacii, různé techniky ovládání ohnivých „nástrojů“ (ohnivých mečů, křídel, tyčí, vějířů a ocelových vln) mající mnohdy kořeny v bojových uměních a dynamickou krásu ohnivých kruhů v kontrastu světla a tmy. V prostoru naplněném hudbou se tak setkává moderní choreografické pojetí a ladnost tance se silou a dynamikou tradičních bojových umění – banethi, maori poi a kung-fu. Díky vlastní autorské hudbě, která je komponována přímo pro jednotlivá čísla a choreografie a hrána na etnické hudební nástroje, je fireshow působivým a propojeným energickým celkem. Show může být provedena i za doprovodu speciálně komponované živé hudby.

Pages

  • Čeština
  • English